SVOČ

Z GeoWikiCZ

Studentská vědecká odborná činnost - Geodézie, kartografie a geoinformatika

Každý rok probíhá sotěž SVOČ na úrovni fakulty v několika tematických sekcích včetně sekce č. 8: Geodézie a kartografie (vč. souvisejících oborů jako např. geomatika, geoinformatika, metrologie). Podstatou je prezentace (či "obhajoba") odborné práce na zvolené téma. Tři nejlepší práce bývají oceněny (finanční odměna FSv). Dvě nejlepší práce pak postupují k reprezentaci ČVUT v mezinárodním česko-slovenském kole. Fakultní stránky soutěžě jsou ZDE a podrobnosti ZDE.

SVOČ 2024

  • Do soutěže se přihlašujte (pokud možno) do pátku 19. dubna 2024. Přihlášky obsahující jméno, obor a ročník studia a téma (a popř. také jméno konzultanta/vedoucího práce) posílejte e-mailem na adresu tomas.jirikovsky@cvut.cz, do předmětu uveďte "SVOČ" ("SVOC").
  • Poslední termín pro dodatečné přihlášení úterý 23. dubna 2024 (ale raději dříve).
  • Prezentace příspěvků před porotou proběhne ve středu 24.4.2024 od 9:30h v B-868.
  • Autoři tří nejlepších prací mohou obdržet (po schválení FSv) finanční odměnu od fakulty (obvykle 7000,-Kč, 5000,-Kč, 3000,-Kč).
  • Autoři dvou nejlepších prací mohou reprezentovat naši fakultu na mezinárodním česko-slovenském kole SVOČ, které letos pořádá TU v Košiciach 16. května 2024 (cestovné a 1 nocleh zdarma). Pozn. Pro mezinárodní kolo SVOČ je kromě prezentace potřeba i písemné zpracování tématu (viz pokyny níže).


Přihlášené práce 2024

Účastníci:

výsledné pořadí autoři obor, ročník název práce konzultant
1. (odměna FSv za 1. místo, účast v ČS kole) Michal Kovář G (bc 3) Vývoj zařízení pro příjem a záznam koordinovaného času pro účely astronomického měření Ing. Zdeněk Vyskočil, Ph.D.
2. (odměna FSv za 2. místo, 2. místo v ČS kole) Anna Chrbolková G (mgr 2) Testování skenerů pro praktické využití v interiéru prof. Ing. Martin Štroner, Ph.D.
3. (odměna FSv za 3. místo) Matyáš Pokorný G (bc 3) Využití strojového učení pro vyhodnocení topografií optických ploch a aberací optických soustav doc. Ing. Petr Pokorný Ph.D.
(pořadí nestanoveno) František Gurecký G (bc 2) Vývoj aplikace k nízkonákladovému GNSS přijímači Ing. David Zahradník
(pořadí nestanoveno) Matěj Klimeš G (bc 3) Tvorba aplikace na obarvení historického panchromatického ortofota prof. Ing. Jiří Cajthaml, Ph.D.
(pořadí nestanoveno) Tereza Černohousová G (bc 3) Využití ArcGIS Indoors pro navigační aplikaci Fakulty stavební ČVUT v Praze Prof. Ing. Jiří Cajthaml, Ph.D.


Porota:


Koordinátor sekce 8:

-

Upřesňující informace

  • Soutěž probíhá formou krátké prezentace (cca 15-20 min.) práce před porotou 24. 4. 2024, výsledky budou vyhlášeny po uzavření všech odborných sekcí a poradách porot (cca ve 13 h v atriu fakulty).
  • Soutěžit může každý, kdo je nejméně do 16.5.2024 studentem řádného bakalářského nebo magisterského studia (jednotlivci i studentské týmy, obv. max. 2-3 osoby v týmu).
  • Je dobré se domluvit s někým z pedagogů, aby Vám pomohl jako konzultant, popř. už je vedoucím např. Vaší bakalářské/diplomové práce.
  • Mezi bakaláři, magistry, geodety, geo(infor)matiky, popř. metrology nebude při hodnocení činěno rozdílu, rozhodující je kvalita práce (zajímavost tématu, odbornost, přínos práce, prezentace...).
  • Jako podklad a téma lze s výhodou využít i Vaše semestrální práce i rozpracované bakalářské či diplomové práce.

Pro mezinárodní kolo je navíc potřeba téma zpracovat písemně do PDF a výtisku (stačí 1x měkká, rychlá vazba):

  • Rozsah jednotlivých prací je nejvýše 20 stran textu A4 včetně příloh (méně je někdy více - překročení rozsahu bývá hodnoceno záporně). Podklady a vzor uspořádání a vzhledu s informacemi o grafické podobě je ke stažení na sablona (DOCX), template (LaTeX) a vzor.pdf. Platí stejně pro místní i mezinárodní kolo.
  • Titulní strana podle vzoru, s názvem a logem ČVUT. Na začátku obsah, na další straně anotace v mateřském a v anglickém jazyce s celkovým rozsahem max. 20 řádků. Je dobré zohlednit nový Grafický manuál identity ČVUT (aktuální loga, fonty, barvy atd.).
  • Podrobnosti o česko-slovenském kole viz aktuální Statut SVOČ (ZDE - bude doplněno) a informace na webu (ZDE - bude doplněno).
  • Práce ze SVOČ, pokud se aspoň trochu týkají matematiky a výpočtů, lze následně podat také např. do Vyčichlovy matematické soutěže (https://mat.fsv.cvut.cz/vycichlo/).

-

Minulé ročníky SVOČ

SVOČ 2023

Účastníci:

výsledné pořadí autoři obor, ročník název práce konzultant
1. (odměna FSv za 1. místo, 3. místo v ČS kole) Hana Váchová G (mgr 2) Testování směrodatných odchylek měření totálních stanic s automatickým cílením v rámci geodetické mikrosítě Ing. Jaroslav Braun, Ph.D.
2. (odměna FSv za 2. místo, nominace do ČS kola) Josef Jehlička G (bc 3) Porovnání výsledků měření GNSS s užitím systému EGNOS a EDAS Ing. Zdeněk Vyskočil, Ph.D.
3. (odměna FSv za 3. místo-půlené) Jakub Zamazal G (bc 3) Možnosti úpravy dat LiDAR pro přípravu modelu terénu z předindustriální éry Ing. Tomáš Janata, Ph.D.
3. (odměna FSv za 3. místo-půlené) Michal Kovář G (bc 2) Systém měření reálného času pro astronomické měření na platformě Arduino Ing. Zdeněk Vyskočil, Ph.D.

Zápis z fakultního kola 2023 sekce 8 je ZDE (PDF). Do česko-slovenského kola v Praze 18.5.2023 postoupily první dvě práce.

Porota:

Upřesňující informace

  • Rozsah jednotlivých prací je nejvýše 20 stran textu A4 včetně příloh (méně je někdy více - překročení rozsahu bývá hodnoceno záporně). Vzor uspořádání a vzhledu s informacemi o grafické podobě je ke stažení na sablona.docx a vzor.pdf. Platí stejně pro místní i mezinárodní kolo.
  • Titulní strana podle vzoru, s názvem a logem ČVUT. Na začátku obsah, na další straně anotace v mateřském a v anglickém jazyce s celkovým rozsahem max. 20 řádků. Je dobré zohlednit nový Grafický manuál identity ČVUT (aktuální loga, fonty, barvy atd.).
  • Práci je třeba připravit v elektronické podobě ve formátu PDF a též 1x vytisknout a svázat (stačí měkká, rychlá vazba). Práce ve formátu PDF zasílejte na adresu tomas.jirikovsky@cvut.cz, tištěné verze doručujte do B-913.
  • Mezi bakaláři, magistry, geodety, geoinformatiky, metrology nebude při hodnocení činěno rozdílu, rozhodující je kvalita práce (zajímavost tématu, odbornost, přínos práce, bezchybnost, zpracování, samotná prezentace...).
  • Soutěžit může každý, kdo je k datu odevzdání práce studentem řádného bakalářského nebo magisterského studia (jednotlivci i studentské týmy, obv. max. 2-3 osoby v týmu).
  • Soutěž probíhá formou krátké prezentace (cca 10-15 min.) práce před porotou, výsledky budou vyhlášeny po poradě poroty po poslední prezentaci.
  • Je dobré se domluvit s někým z pedagogů, aby Vám pomohl jako konzultant.
  • Jako podklad a téma lze s výhodou využít i Vaše semestrální práce i rozpracované bakalářské či diplomové práce.
  • Podrobnosti o česko-slovenském kole viz aktuální Statut SVOČ (2023) a informace na fakultním webu ZDE.
  • Práce ze SVOČ, pokud se aspoň trochu týkají matematiky a výpočtů, lze následně podat také např. do Vyčichlovy matematické soutěže (https://mat.fsv.cvut.cz/vycichlo/).

SVOČ 2022

Účastníci:

výsledné pořadí autoři obor, ročník název práce konzultant
1. (odměna FSv za 1. místo, 3. místo v ČS kole) František Mužík - (-) Využití rozšířené reality pro vizualizaci zaniklé obce Zhůří Prof. Ing. Jiří Cajthaml, Ph.D.
2. (odměna FSv za 2. místo, 1. místo v ČS kole) Lukáš Běloch - (-) Návrh autonomního sensoru polohy a druhotného určení parametrů atmosféry s využitím low-cost GNSS přijímače Ing. Zdeněk Vyskočil, Ph.D.
3. (odměna FSv za 3. místo-půlené) Tomáš Zbíral - (-) Computer vision-based algorithms for recognition of construction and demolition waste materials Ing. Václav Nežerka, Ph.D.
3. (odměna FSv za 3. místo-půlené) Adam Hrdina - (-) Zaměření historických sklepů ve Slaném Ing. Tomáš Křemen, Ph.D.
- (nehodnocen, účast zrušena) Vojtěch Remeš - (-) Vývoj digitálního odometru a tachometru na platformě Arduino Ing. Zdeněk Vyskočil, Ph.D.

Zápis z fakultního kola 2022 sekce 8 je ZDE (PDF). Do česko-slovenského kola v Bratislavě 19.5.2022 postoupily první dvě práce.

Porota:



SVOČ 2021

Účastníci:

výsledné pořadí autoři obor, ročník název práce konzultant
1 (neuděleno) - - (-) - -
2 (odměna FSv za 2. místo, 3. místo v ČS kole) Jakub Vynikal G, 2 (Mgr.) Časově proměnný gravitační signál z družicových drah prostorově lokalizovaný pomocí Kalmanovy filtrace doc. Mgr. Aleš Bezděk, Ph.D.
3 (odměna FSv za 3. místo, 5. místo v ČS kole) Adriana Brezničanová H, 2 (Mgr.) Využitie ArcGIS Dashboards na zobrazenie dát o pandémií COVID-19 Doc. Ing. Jiří Cajthaml, Ph.D.

Zápis z fakultního kola 2021 sekce 8 je ZDE (PDF). Do česko-slovenského kola v Ostravě 20.5.2021 postoupily obě práce.

Porota:

Koordinátor sekce 8:

-

SVOČ 2020

Přihlášené práce 2020

Porota:


Účastníci:

výsl. pořadí autoři obor, ročník název práce konzultant
1 Barbora Vurbsová G, 3 (Bc.) Ruční laserový dálkoměr na platformě Arduino Ing. Zdeněk Vyskočil, Ph.D.
2 Lukáš Běloch G, 3 (Bc.) Vizualizace meteorologických a environmentálních dat geodetické observatoře Pecný doc. Ing. Jakub Kostelecký, Ph.D.

Zápis z fakultního kola 2020 sekce 8 je ZDE (PDF).

-

SVOČ 2019

  • Do soutěže se přihlašujte pokud možno do středy 17. dubna 2019. Přihlášky obsahující jméno, obor a ročník studia a téma práce posílejte e-mailem na adresu tomas.jirikovsky@cvut.cz, do předmětu uveďte "SVOČ" ("SVOC").
  • Poslední termín pro přihlášení a odevzdání textů příspěvků v elektronické podobě je úterý 23. dubna 2019, tištěná podoba pak nejpozději ve čtvrtek 25.4.2019 ráno před presentací (ale vše uvítáme raději dříve).
  • Prezentace příspěvků před porotou proběhla ve čtvrtek 25.4.2019 od 10 h v B-868.
  • Autoři tří nejlepších prací obdrží (po schválení FSv) finanční odměnu od fakulty (obvykle 7000,-Kč, 5000,-Kč, 3000,-Kč).
  • Autoři až dvou nejlepších prací mohou reprezentovat naši fakultu na mezinárodním česko-slovenském kole SVOČ 16. května 2019 (web).
  • Plakát pro naše oborové kolo na ČVUT je ke stažení ZDE (PDF).


Přihlášené práce 2019

Porota:


Účastníci:

výsl. pořadí autoři obor, ročník název práce konzultant
1 (neuděleno) - - - -
2 (neuděleno) - - - -
3 (nominace do ČS kola) Bc. David Zahradník G, 2 (Mgr.) Konstrukce bezpilotního letadla pro geodetické práce Ing. Zdeněk Vyskočil, Ph.D.

Zápis z fakultního kola 2019 sekce 8 je ZDE (PDF). Výsledky ČS kola 16.5.2019 v Žilině a sborník prací na webu ZDE.

-

SVOČ 2018

  • Do soutěže se přihlašujte pokud možno do pátku 20. dubna 2018. Přihlášky obsahující jméno, obor a ročník studia a téma práce posílejte e-mailem na adresu tomas.jirikovsky@cvut.cz, do předmětu uveďte "SVOČ" ("SVOC").
  • Poslední termín pro přihlášení a odevzdání textů příspěvků v elektronické podobě je úterý 24. dubna 2018, tištěná podoba pak nejpozději ve středu 25.4.2018 ráno před presentací (ale vše uvítáme raději dříve).
  • Prezentace příspěvků před porotou proběhla ve středu 25.4.2018 od 9 h v B-868.
  • Autoři tří nejlepších prací obdrží (po schválení FSv) finanční odměnu od fakulty (obvykle 7000,-Kč, 5000,-Kč, 3000,-Kč).
  • Autoři až dvou nejlepších prací mohou reprezentovat naši fakultu na mezinárodním česko-slovenském kole SVOČ 17. května 2018 (web).
  • Plakát pro naše oborové kolo na ČVUT je ke stažení ZDE (PDF).


Přihlášené práce 2018

Porota:


Účastníci:

výsledné pořadí autoři obor, ročník název práce konzultant
1 (neuděleno) - - (-) - -
2 (odměna FSv za 2. místo, 3. místo v ČS kole) Jindřich Brzobohatý G, 3 (Bc.) Numerická kalibrace vertikální indexové chyby pozemního prostorového optického skeneru Ing. Petr Pokorný
3 (odměna FSv za 3. místo) Vilém Kolář G, 3 (Bc.) Doplnění základního důlního bodového pole ve štole Josef Ing. Tomáš Jiřikovský, Ph.D.

Zápis z fakultního kola 2018 sekce 8 je ZDE (PDF). Do česko-slovenského kola v Brně 17.5.2018 postoupila první nejlepší práce, skončila na 3. místě. Výsledky ČS kola ZDE (PDF).

-

SVOČ 2017

  • Prezentace příspěvků před porotou proběhla ve středu 26.4.2017 od 10 h v B-868.
  • Autoři tří nejlepších prací obdrží (po schválení FSv) finanční odměnu od fakulty (7000,-Kč, 5000,-Kč, 3000,-Kč).
  • Autoři až dvou nejlepších prací reprezentovali naši fakultu na mezinárodním česko-slovenském kole SVOČ 18. května 2017 na TU Košice (web).
  • Plakát pro naše oborové kolo na ČVUT je ke stažení ZDE (PDF).


Přihlášené práce 2017

Porota:


Účastníci:

výsledné pořadí autoři obor, ročník název práce konzultant
1 (odměna FSv 7000 Kč, 2. místo v ČS kole) Michal Novotný, Veronika Vávrová G, 3 (Bc.) Fotogrammetrické práce pro doplnění 3D modelu hradu Helfenburk u Úštěka Ing. Bronislav Koska, Ph.D.
2 (odměna FSv 5000 Kč, 5. místo v ČS kole) Kateřina Vilhelmová G, 3 (Bc.) České staré hraniční znaky doc. Ing. Pavel Hánek, CSc.
3 (odměna FSv 3000 Kč) Veronika Vávrová, Michal Novotný, Michal Janovský G, 3 (Bc.) Umělé družice Země prof. Ing. Aleš Čepek, CSc.

Zápis z fakultního kola 2017 sekce 8 je ZDE (PDF). Do česko-slovenského kola postoupily dvě nejlepší práce. Soutěž proběhla v Košicích 18.5.2017. Finální výsledky jsou uvedeny na stránce akce (ZDE). Některé fotografie ze SVOČ jsou k vidění ZDE.

Všem účastníkům i porotcům patří poděkování za účast, za zájem o rozvoj oboru a za presentaci zajímavých prací.

-

SVOČ 2016

  • Prezentace příspěvků před porotou proběhla ve středu 27.4.2016 od 9:30 v B-868.
  • Autoři tří nejlepších prací obdrželi finanční odměnu od fakulty.
  • Autoři dvou nejlepších prací reprezentovali fakultu na mezinárodním česko-slovenském kole SVOČ 11. května 2016. Tentokrát u nás, v Praze.
  • Plakát pro naše oborové kolo na ČVUT je ke stažení ZDE (PDF).

Přihlášené práce 2016

Porota:


Účastníci:

výsledné pořadí autoři obor, ročník název práce konzultant
1 (odměna 7000 Kč, 2. místo v ČS kole) Bc. Jaromír Zahrada G, 2 (Mgr.) Pozemní InSAR v aplikaci monitoringu lomu doc. Ing. Lena Halounová, CSc.
2 (odměna 5000 Kč, 3. místo v ČS kole) Bc. Jana Bohumila Hejduková G, 2 (Mgr.) Submilimetrová geodézie Dipl. Ing. M. Schlösser, Dipl. Ing. P. Radomi
3 (odměna 3000 Kč) Bc. P. Kaválek, Bc. L. Vais, Bc. D. Hanousek G, 2 (Mgr.) Nová připojovací měření v UEF Josef Ing. Tomáš Jiřikovský, Ph.D.
4 Ondřej Pešek G, 3 (Bc.) Posun letecky měřených bodů po trajektorii v prostředí QGIS Ing. Martin Landa, Ph.D.
5 Miloslav Srp G, 3 (Bc.) Tunelové měření v UEF Josef s využitím Trimble S8 Ing. Rudolf Urban, Ph.D.

Zápis z fakultního kola 2016 sekce 8 je ZDE (PDF). Do česko-slovenského kola postoupily dvě nejlepší práce. Soutěž proběhla v Praze na FSv 11.5.2016. Finální výsledky jsou uvedeny na stránce akce ZDE. Fotografie z mezinárodního kola jsou k vidění ZDE.

Všem účastníkům i porotcům patří poděkování za účast, za zájem o rozvoj oboru a za presentaci zajímavých prací.

-

SVOČ 2015

  • Prezentace příspěvků před porotou proběhla ve středu 22.4.2015 od 9:30 v B-868.
  • Autoři tří nejlepších prací obdrželi finanční odměnu od fakulty (7000,-Kč, 5000,-Kč, 3000,-Kč).
  • Autoři dvou nejlepších prací reprezentovali fakultu na mezinárodním česko-slovenském kole SVOČ v Bratislavě 14. května 2015 (cestovní náklady hradí vysílající škola, příp. ubytování pořádající škola).

Plakátek pro naše oborové kolo na ČVUT je ke stažení ZDE (PDF).

Přihlášené práce 2015

Porota:


Účastníci:

výsledné pořadí autoři obor, ročník název práce konzultant
1 (odměna 7 000 Kč, 3. místo v ČS kole) Bc. Tereza Fiedlerová H, 2 (Mgr.) Aplikace pro georeferencování vícelistých mapových děl Doc. Ing. Jiří Cajthaml, Ph.D.
2 (odměna 5 000 Kč, 2. místo v ČS kole) Bc. Jan Klíma H, 1 (Mgr.) Zásuvný modul (plugin) QGISu - import dat registru RÚIAN Ing. Martin Landa, Ph.D.
3 (odměna 3 000 Kč) Bc. Alžběta Prokopová G, 2 (Mgr.) Zaměření hradu Helfenburk u Úštěka a vytvoření části jeho prostorového modelu Ing. Tomáš Křemen, Ph.D.
4 Bc. Matěj Krejčí H, 1 (Mgr.) Implementace GRASS GIS modulů pro správu metadat dle ISO/INSPIRE Ing. Martin Landa, Ph.D.
5 Bc. Jaroslav Urik H, 1 (Mgr.) Software pro sběr dat při mapování dna vodních ploch Ing. Zdeněk Lukeš, Ph.D.

Zápis z fakultního kola 2015 sekce 8 je ZDE (PDF). Do česko-slovenského kola postoupily dvě nejlepší práce. Soutěž proběhla v Bratislavě 14.5.2015. Finální výsledky jsou ZDE (PDF). Několik fotografií z fakultního i mezinárodního kola je k vidění ZDE.

Všem účastníkům i porotcům patří poděkování za účast, za zájem o rozvoj oboru a za presentaci zajímavých prací.

-

SVOČ 2014

Garantem ročníku 2014 byla Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava, na jejímž webu [1] jsou další podrobnosti o soutěži a česko-slovenském kole a statut soutěže (PDF). Plakátek pro naše oborové kolo na ČVUT je ke stažení ZDE (PDF).

Přihlášené práce a výsledky 2014

Presentace, rozprava a hodnocení proběhlo dne 23.4.2014.

Porota:

  • Ing. Tomáš Jiřikovský, Ph.D.
  • Dr. Ing. Zdeněk Skořepa
  • Ing. Jindřich Hodač, Ph.D.
  • Ing. Petr Soukup, Ph.D.


výsledné pořadí autoři obor, ročník název práce konzultant
1 (odměna 7 000 Kč, postup do ČS kola) Žofie Cimburová H, 4 Analýza rozmístění babyboxů na území ČR Doc. Ing. Jiří Cajthaml, Ph.D.
2 (odměna 5 000 Kč, 2. místo v ČS kole) Matěj Krejčí H, 4 Analýza a vizualizace srážkových dat z mikrovlnných telekomunikačních spojů pomocí GIS Ing. Martin Landa, Ph.D.
3 (odměna 3 000 Kč) Michaela Šípková H, 4 Rekonstrukce zaniklé obce Tuchomyšl v Ústeckém kraji Doc. Ing. Jiří Cajthaml, Ph.D.

Do česko-slovenského kola postoupily dvě nejlepší práce. Soutěž proběhla v Ostravě 15.5.2014 a na bodovaném druhém místě skončila práce M. Krejčího o využití mikrovlnných spojů pro měření srážek. Všem účastníkům i porotcům patří poděkování za účast, za zájem o rozvoj oboru a za presentaci zajímavých prací.

-

SVOČ 2013

  • Prezentace příspěvků před porotou proběhly v úterý 23. dubna 2013, od 9:30 v B-868.
  • Autoři tří nejlepších prací obdrží finanční odměnu od fakulty (7000,-Kč, 5000,-Kč, 3000,-Kč).
  • Autoři dvou nejlepších prací reprezentují fakultu na mezinárodním česko-slovenském kole SVOČ v Žilině 16. května 2013.

Garantem letošního ročníku je Žilinská univerzita, na jejímž webu svf.uniza.sk jsou další podrobnosti o soutěži a česko-slovenském kole a statut soutěže (PDF). Plakátek pro naše oborové kolo na ČVUT je ke stažení ZDE (PDF).

Přihlášené práce a výsledky 2013

Presentace, rozprava a hodnocení proběhlo dne 23.4.2013.

Porota:

  • Prof. Ing. Jiří Pospíšil, CSc.
  • Doc. Ing. Vladimír Vorel, CSc.
  • Ing. Jana Kuklíková
  • Ing. Jindřich Hodač, Ph.D.

Všem účastníkům patří poděkování za účast, za zájem o rozvoj oboru a za presentaci zajímavých prací. Vítězům navíc sláva a "poraženým" čest.


výsledné pořadí autoři obor, ročník název práce konzultant
1 (odměna 7 000 Kč, postup do ČS kola) Ondřej Boháč Mgr. G, 2 123D Catch - testování nástroje pro tvorbu detailních 3D modelů Ing. Hodač
2 (odměna 5 000 Kč, postup do ČS kola) Alžběta Prokopová, Lukáš Vosyka Bc. G, 3 Mapování jihlavského podzemí Ing. Křemen
3 (odměna 3 000 Kč) Filip Zavadil Mgr. H, 2 Software pro zobrazování a export mapových dlaždic Ing. Cajthaml
4 Michal Med Mgr. H, 1 Kulturní Informační systém pro České Budějovice Ing. Cajthaml
5 Michaela Gubaniová Bc. G, 3 Pořadová nivelace v Ervěnickém koridoru Ing. Skořepa


Do česko-slovenského kola postoupily 2 první práce. Soutěž proběhla v Žilině 16.5.2013 a na bodovaném druhém místě skončila práce A. Prokopové a L. Vosyky o mapování jihlavského podzemí. V porovnání všech šesti soutěžících univerzit ve všech odborných sekcích je s 19 body ČVUT na prvním místě.

Kompletní výsledky jsou ZDE.

-


SVOČ 2012

  • termín přihlášení do soutěže (jiri.cajthaml@fsv.cvut.cz) je pátek 30. března
  • termín odevzdání textů příspěvků v tištěné i elektronické podobě je čtvrtek 12. dubna
  • prezentace příspěvků před porotou proběhne ve čtvrtek 19. dubna, od 9:30 v B868
  • úvodní strana a pokyny k psaní textu ve formátu Microsoft Word jsou zde
  • statut soutěže je zde
  • autoři nejlepších 3 prací dostanou finanční odměnu od fakulty (loni bylo 7000,- 5000,- 3000,-)
  • autoři nejlepších 2 prací budou reprezentovat fakultu na mezinárodním kole v Brně 17. května

Přihlášené práce 2012

autoři obor, ročník název práce garant
Bendová Magda Bc. G, 4 Zhodnocení celodenního měření posunů hlavní věže katedrály sv. Víta doc. Procházka
Dvořáček Filip Mgr. G, 2 Kalibrace elektronických dálkoměrů na základně Nummela ve Finsku Ing. Jiřikovský
Kratochvílová Anna, Petráš Václav Mgr. H, 1 Zásuvný modul QGIS pro práci s katastrálními daty Ing. Landa
Nečekalová Petra Mgr. G, 1 Vytvoření digitálního modelu terénu úseku řeky Lužnice Ing. Soukup
Pantůčková Tereza Mgr. H, 1 Aplikace síťové analýzy při výstavbě tramvajové trati na sídliště Rochlice v Liberci Ing. Cajthaml
Pokorný Petr Bc. G, 4 Teoretické základy jednozrcadlových a dvou-zrcadlových optických skenerů prof. Mikš
Šmejkal Martin Mgr. H, 2 Vizualizace věcných břemen v Nahlížení do KN Ing. Souček
Varyš Jan, Novotný Michal Mgr. G, 2 Výškové a polohové připojení štoly Josef Ing. Jiřikovský
Volfová Adéla Mgr. H, 2 Automatizované hledání a opravy chyb v datech Informačního systému katastru nemovitostí Ing. Souček


Výsledky 2012

Porota:

  • Ing. Růžena Zimová, Ph.D.
  • Ing. Karel Benda, CSc.
  • Ing. Zdeněk Vyskočil, Ph.D.
  • Ing. Bronislav Koska, Ph.D.


pořadí autoři obor, ročník název práce garant
1. Kratochvílová Anna, Petráš Václav Mgr. H, 1 Zásuvný modul QGIS pro práci s katastrálními daty Ing. Landa
2.-3. Dvořáček Filip Mgr. G, 2 Kalibrace elektronických dálkoměrů na základně Nummela ve Finsku Ing. Jiřikovský
2.-3. Volfová Adéla Mgr. H, 2 Automatizované hledání a opravy chyb v datech Informačního systému katastru nemovitostí Ing. Souček


Postupující do mezinárodního kola

autoři obor, ročník název práce garant
Kratochvílová Anna, Petráš Václav Mgr. H, 1 Zásuvný modul QGIS pro práci s katastrálními daty Ing. Landa
Pokorný Petr Bc. G, 4 Teoretické základy jednozrcadlových a dvou-zrcadlových optických skenerů prof. Mikš

-