Python

Z GeoWikiCZ

Tato stránka si neklade za cíl být učebnicí jazyka Python, ale pouze poskytnout něco málo poznámek, odkazů a jednoduchých příkladů, které vám snad pomohou při psaní prvních pythonovských programů.

Programovací jazyk Python byl pojmenován po hereckém souboru Monty Python, resp. po britském televizním seriálu Monty Python's Flying Circus. Jazyk byl pojmenován Python mimo jiné proto, že jedním z cílů vývojářů bylo, aby programování v Pythonu bylo zábavou.

Poznámky

Seznamy, n-tice, slovníky, řetězce a iterátory

Odkazy

  • Python Programming Language – Domovská stránka programovacího jazyka Python. Obsahuje mnoho dalších odkazů, mimo jiné i seznam knih o Pythonu a vynikající příručku pro začátečníky.
  • Dive Into Python – Jeden z nejpopulárnějších tutoriálů jazyka Python (je standardní součástí distribuce Debian GNU/Linux)

Knihovny

  • SciPy Scientific Tools for Python – Knihovna matematických algoritmů a užitečných funkcí pro Python. Mimo jiné knihovna SciPy poskytuje i nástroje a funkce lineární algebry.
  • wxPython – Na platformě nezávislý wrapper pro GUI API wxWidgets (grafická knihovna napsaná v C++) pro programovací jazyk Python.

GIScience

Příklady

CGI

SQL

HTML