2007-10-08 Otevřený dopis Ing. Jaroslavu Růžkovi

Z GeoWikiCZ
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Střední průmyslová škola zeměměřická
Ing. Jaroslav Růžek
ředitel školy
Pod Táborem 300
190 78 Praha 9


Vážený pane řediteli,

odpovídám otevřeným dopisem na Vaši odpověď prorektoru Kubovi ze dne 3. října 2007, číslo jednací 664/2007.

Ve svém dopise se dopouštíte vědomé insinuace a vkládáte mi do úst něco, co jsem neřekl. Na dni otevřených dveří před dvěma lety jsem řekl, že absolventi zeměměřické průmyslovky (míněno pražské SPŠZ) nemají de facto jinou možnost než pokračovat ve studiu na naší fakultě a že naše úsilí proto nutně musí směřovat ke snaze o získávání kvalitních absolventů gymnázií. Tím nebylo ani v náznaku řečeno, že nemáme zájem o kvalitní studenty z průmyslových škol.

Jak si možná ještě pamatujete, vypravil jsem se pak na Vaši školu, abych Vás přesvědčil o tom, jaké skutečně moje názory jsou a abych urovnal případné neshody mezi námi. Domníval jsem se, že jsme společně veškerá možná nedorozumnění odstranili. Při našem osobní setkání před dvěma lety jste mne požádál, abych Vás nezval na státní závěrečné zkoušky, protože v tom období máte příliš práce s přípravou maturit a pod. Možnosti přesvědčit se osobně jaké jsou skutečné poměry a názory na našem oboru jste se vzdal Vy sám. Na mne se dnes proto prosím nevymlouvejte.

Protože tento otevřený dopis budou číst i jiní, konstatuji na tomto místě, že na veřejnosti absolventy pražské zeměměřické půmyslovky chválím s tím, že patří mezi naše nejlepším studenty. Samozřejmě, že ne všichni, právě tak jako máme i mizerné gymnazisty. V posledních zhruba dvou letech ale také veřejně prohlašuji, že u mne neprojde nikdo, kdo nepatří na vysokou školu. Je možné, že si na mne u Vás stěžoval někdo z postižených.

S nadanými a pracovitými absolventy Vaší školy budu jednat tak jako doposud, tj. stejně jako se všemi dobrými studenty (ti jsou u nás vždy vítáni), na další komunikaci s Vámi osobně nemám zájem.


Aleš Čepek
Praha 8. října 2007