153PGC Programovací jazyk C++ cvičení - zimní semestr 2010/2011: Porovnání verzí
m (Založena nová stránka: == Rozpis cvičení == ;Čtvrtek :12:00-14:40; 260 (Ing. Jan Pytel, Ph.D.) ;Pátek :08:00-09:40; 261 (Ing. Martin Landa) :12:00-13:40; 263 (Ing. Martin Landa)...) |
|||
(Není zobrazeno 86 mezilehlých verzí od 4 dalších uživatelů.) | |||
Řádek 1: | Řádek 1: | ||
< [[153PGC Programovací jazyk C++|Stránky předmětu]] | |||
__TOC__ | |||
== Rozpis cvičení == | == Rozpis cvičení == | ||
Řádek 7: | Řádek 9: | ||
:12:00-13:40; 263 ([[Ing. Martin Landa]]) | :12:00-13:40; 263 ([[Ing. Martin Landa]]) | ||
:14:00-16:40; 262 ([[Ing. Martin Landa]]) | :14:00-16:40; 262 ([[Ing. Martin Landa]]) | ||
:: → http://josef.fsv.cvut.cz/~landa/vyuka/2010/PGC/ | |||
== Zápočet == | |||
Během semestru musí studenti vypracovat tři jednoduché úkoly, | |||
které předloží ve stanoveném termínu na cvičení - termín se vztahuje vždy k příslušnému týdnu. Pro získání zápočtu je nutné získat alespoň 5 bodů. Úloha odevzdaná s týdenním zpožděním má automaticky snížené hodnocení o jeden bod, úlohy odevzdané později se nehodnotí (nula bodů). Nelze tedy dodat všechny úlohy po vypršení lhůt, například koncem semestru. | |||
Úlohy se předvádějí cvičícím na cvičení v počítačové učebně, zdrojový kód se zároveň odevzdává vytištěný se stručným popisem, co program dělá (úvádí se jméno a číslo kroužku). Úlohy se neposílají emailem. | |||
{|class="border" | |||
! !!Zadání v týdnu !! Termín odevzdání v týdnu !! body | |||
|- | |||
| 1. || 22.9. || 5.10. || 2 | |||
|- | |||
| 2. || 19.10. || 3.11. || 2 | |||
|- | |||
| 3. || 10.11. || 9.12. || 4 | |||
|- | |||
|} | |||
# '''Seznámení s vývojovým prostředím Qt Creator:''' Napište program, který počítá jednoduchou početní úlohu podle vašeho výběru v rozsahu příkladu z první přednášky. | |||
# ''' Předávání parametrů funkcím:''' Napište funkci se vstupními a výstupními parametry, která počítá například některou z jednoduchých souřadnicových funkcí v rovině a pod. | |||
# '''Jednoduchá počítačová simulace:''' Napište program, který řeší některou z následujících kategorií úloh | |||
#* oblast teorie chyb a vyrovnávacího počtu (odhady pravděpodobnosti a pod.) | |||
#* výpočet geodetické úlohy na úrovni druhého ročníku bc studia pro které jsou (např. pro potřeby testování) generovány pseudonáhodná dávková vstupní data. | |||
:Součástí programu musí být stručná na dokumentace zhruba v rozsahu dokumentace příkladů ve [[C++_Bc.|sbírce úloh z C++ pro bakaláře]]. | |||
=== Zápočty udělené na přednášce === | |||
Na přednášce lze získat zápočet přímo na základě ''ad hoc'' zkoušení, tyto zápočty mají motivační charakter, jsou ale zcela plnohodnotné. | |||
* Jan Opat | |||
* Tereza Fiedlerová | |||
* Václav Jurga | |||
* Zdeněk Poloprutský | |||
=== Odevzdané úlohy === | |||
==== Skupina 260 (čtvrtek 12h) ==== | |||
{|class="border" | |||
! Student !! úloha 1 / body !! úloha 2 / body !! úloha 3 / body !! body celkem !! zápočet | |||
|- | |||
|Mazanik Jan || align="center" | 2 ||align="center" | 2 || align="center" | 1 || align="center" | 5 || align="center" | '''ano''' | |||
|- | |||
|Stefikova Katerina || align="center" | 2 ||align="center" | 2 || align="center" | 2 || align="center" | 6 || align="center" | '''ano''' | |||
|- | |||
|Noskyova Karolina || align="center" | 2 ||align="center" | 2 || align="center" | 4 || align="center" | 8 || align="center" | '''ano''' | |||
|- | |||
|Effenbegrova Jarka || align="center" | 2 ||align="center" | 2 || align="center" | 2 || align="center" | 6 || align="center" | '''ano''' | |||
|- | |||
|Krejci Martin || align="center" | 2 ||align="center" | 2 || align="center" | 2 || align="center" | 6 || align="center" | '''ano''' | |||
|- | |||
|Polan Ondrej || align="center" | 2 ||align="center" | 2 || align="center" | 1 || align="center" | 5 || align="center" | '''ano''' | |||
|- | |||
|Cerveny Ondrej || align="center" | 2 ||align="center" | 2 || align="center" | 2 || align="center" | 6 || align="center" | '''ano''' | |||
|- | |||
|Rokytensky Ondrej || align="center" | 2 ||align="center" | 2 || align="center" | 2 || align="center" | 6 || align="center" | '''ano''' | |||
|- | |||
|Bezdicek Vladimir || align="center" | 2 ||align="center" | 2 || align="center" | 2 || align="center" | 6 || align="center" | '''ano''' | |||
|- | |||
|Jurga Vaclav || align="center" | 2 ||align="center" | 2 || align="center" | 4 || align="center" | 8 || align="center" | '''ano''' | |||
|- | |||
|Trejbalova Michaela || align="center" | 2 ||align="center" | 0 || align="center" | 3 || align="center" | 5 || align="center" | '''ano''' | |||
|- | |||
|Klimunda Pavel || align="center" | 2 || align="center" | 2|| align="center" | 4 || align="center" | 8 || align="center" | '''ano''' | |||
|- | |||
|Balogova Kristina || align="center" | 2 ||align="center" | 2 || align="center" | 0 || align="center" | 4 || align="center" | '''ne''' | |||
|- | |||
|Fiedlerova Tereza || align="center" | 2 ||align="center" | 2 || align="center" | 4 || align="center" | 8 || align="center" | '''ano''' | |||
|- | |||
|Štěpán Žielina || align="center" | 2 ||align="center" | 2 || align="center" | 4 || align="center" | 8 || align="center" | '''ano''' | |||
|- | |||
|Vondráček Matouš || align="center" | 2 || align="center" | 2 || align="center" | 2 || align="center" | 6 || align="center" | '''ano''' | |||
|- | |||
| Vesela Jana || align="center" | 2 ||align="center" | 2 ||align="center" | 1 || align="center" | 4 || align="center" | '''ano''' | |||
|} | |||
==== Skupina 261 (pátek 8h) ==== | |||
{|class="border" | |||
! Student !! úloha 1 / body !! úloha 2 / body !! úloha 3 / body !! body celkem !! zápočet | |||
|- | |||
|Boháč Ondřej || align="center" | 2 || align="center" | 2 || align="center" | 2 || align="center" | 6 || align="center" | '''ano''' | |||
|- | |||
|Dífková Petra || align="center" | 2 || align="center" | 2 || align="center" | 1 || align="center" | 5 || align="center" | '''ano''' | |||
|- | |||
|Fencl Martin || align="center" | 2 || align="center" | 2 || align="center" | 3 || align="center" | 7 || align="center" | '''ano''' | |||
|- | |||
|Flídr Jiří || align="center" | 2 || align="center" | 2 || align="center" | 4 || align="center" | 8 || align="center" | '''ano''' | |||
|- | |||
|Gřundělová Tereza || align="center" | 2 || align="center" | 1 || align="center" | 2 || align="center" | 5 || align="center" | '''ano''' | |||
|- | |||
|Hodek Michal || align="center" | 2 || align="center" | 2 || align="center" | 4 || align="center" | 8 || align="center" | '''ano''' | |||
|- | |||
|Kloučková Lenka || align="center" | 2 || align="center" | 2 || align="center" | 2 || align="center" | 6 || align="center" | '''ano''' | |||
|- | |||
|Konfršt Jaromír || align="center" | 2 || align="center" | 2 || align="center" | 2 || align="center" | 6 || align="center" | '''ano''' | |||
|- | |||
|Kuba Martin || align="center" | 2 || align="center" | 2 || align="center" | 2 || align="center" | 6 || align="center" | '''ano''' | |||
|- | |||
|Mašková Kristýna || align="center" | 0 || align="center" | 0 || align="center" | 0 || align="center" | 0 || align="center" | '''ne''' | |||
|- | |||
|Michal Ondřej || align="center" | 2 || align="center" | 2 || align="center" | 3 || align="center" | 7 || align="center" | '''ano''' | |||
|- | |||
|Opat Jan || align="center" | 2 || align="center" | 2 || align="center" | 4 || align="center" | 8 || align="center" | '''ano''' | |||
|- | |||
|Píša Martin || align="center" | 2 || align="center" | 2 || align="center" | 1 || align="center" | 5 || align="center" | '''ano''' | |||
|- | |||
|Poesová Jana || align="center" | 2 || align="center" | 0 || align="center" | 0 || align="center" | 2 || align="center" | '''ne''' | |||
|- | |||
|Poloprutský Zdeněk || align="center" | 2 || align="center" | 2 || align="center" | 4 || align="center" | 8 || align="center" | '''ano''' | |||
|- | |||
|Prokopová Alžběta || align="center" | 2 || align="center" | 2 || align="center" | 2 || align="center" | 6 || align="center" | '''ano''' | |||
|- | |||
|Šafránek Jan || align="center" | 2 || align="center" | 0 || align="center" | 0 || align="center" | 2 || align="center" | '''ne''' | |||
|- | |||
|Toušek Martin || align="center" | 2 || align="center" | 2 || align="center" | 1 || align="center" | 5 || align="center" | '''ano''' | |||
|- | |||
|Veselý Josef || align="center" | 2 || align="center" | 2 || align="center" | 1 || align="center" | 5 || align="center" | '''ano''' | |||
|- | |||
|Vochová Lenka || align="center" | 2 || align="center" | 2 || align="center" | 3 || align="center" | 7 || align="center" | '''ano''' | |||
|} | |||
==== Skupina 263 (pátek 12h) ==== | |||
{|class="border" | |||
! Student !! úloha 1 / body !! úloha 2 / body !! úloha 3 / body !! body celkem !! zápočet | |||
|- | |||
|Boháč Roman || align="center" | 2 || align="center" | 2 || align="center" | 2 || align="center" | 6 || align="center" | '''ano''' | |||
|- | |||
|Čáhová Zuzana || align="center" | 2 || align="center" | 2 || align="center" | 2 || align="center" | 6 || align="center" | '''ano''' | |||
|- | |||
|Fišar Vít || align="center" | 2 || align="center" | 2|| align="center" | 3 || align="center" | 7 || align="center" | '''ano''' | |||
|- | |||
|Haviarová Anna || align="center" | 2 || align="center" | 1 || align="center" | 0 || align="center" | 3 || align="center" | '''ne''' | |||
|- | |||
|Hladík Miloš || align="center" | 2 || align="center" | 2 || align="center" | 1 || align="center" | 5 || align="center" | '''ano''' | |||
|- | |||
|Kaválek Pavel || align="center" | 2 || align="center" | 2 || align="center" | 1 || align="center" | 5 || align="center" | '''ano''' | |||
|- | |||
|Kučera Miroslav || align="center" | 2 || align="center" | 0 || align="center" | 0 || align="center" | 2 || align="center" | '''ne''' | |||
|- | |||
|Lavička Petr || align="center" | 2 || align="center" | 2|| align="center" | 2 || align="center" | 6 || align="center" | '''ano''' | |||
|- | |||
|Lavička Zdeněk || align="center" | 2 || align="center" | 2 || align="center" | 2 || align="center" | 6 || align="center" | '''ano''' | |||
|- | |||
|Motyčka Ondřej || align="center" | 2 || align="center" | 2 || align="center" | 2 || align="center" | 6 || align="center" | '''ano''' | |||
|- | |||
|Novotná Markéta || align="center" | 2 || align="center" | 1|| align="center" | 2 || align="center" | 5 || align="center" | '''ano''' | |||
|- | |||
|Paštéková Gertrúda || align="center" | 2 || align="center" | 1|| align="center" | 2 || align="center" | 5 || align="center" | '''ano''' | |||
|- | |||
|Roček Vojtěch || align="center" | 2 || align="center" | 2 || align="center" | 1 || align="center" | 5 || align="center" | '''ano''' | |||
|- | |||
|Rys Pavel || align="center" | 2 || align="center" | 2 || align="center" | 2 || align="center" | 6 || align="center" | '''ano''' | |||
|- | |||
|Sadecký Adam || align="center" | 2 || align="center" | 2 || align="center" | 2 || align="center" | 6 || align="center" | '''ano''' | |||
|- | |||
|Stibůrek Jiří || align="center" | 2 || align="center" | 0 || align="center" | 0 || align="center" | 2 || align="center" | '''ne''' | |||
|- | |||
|Šenolt Libor || align="center" | 2 || align="center" | 0 || align="center" | 0 || align="center" | 2 || align="center" | '''ne''' | |||
|- | |||
|Štípská Petra || align="center" | 2 || align="center" | 2 || align="center" | 3 || align="center" | 7 || align="center" | '''ano''' | |||
|- | |||
|Tröstl Martin || align="center" | 2 || align="center" | 2|| align="center" | 2 || align="center" | 6 || align="center" | '''ano''' | |||
|- | |||
|Voříšek Jan || align="center" | 2 || align="center" | 2 || align="center" | 2 || align="center" | 6 || align="center" | '''ano''' | |||
|} | |||
==== Skupina 262 (pátek 14h) ==== | |||
{|class="border" | |||
! Student !! úloha 1 / body !! úloha 2 / body !! úloha 3 / body !! body celkem !! zápočet | |||
|- | |||
|Bartůněk Jan || align="center" | 2 || align="center" | 1 || align="center" | 3 || align="center" | 6 || align="center" | '''ano''' | |||
|- | |||
|Čížek Václav || align="center" | 2 || align="center" | 0 || align="center" | 0 || align="center" | 2 || align="center" | '''ne''' | |||
|- | |||
|Dvořáková Vladěna || align="center" | 2 || align="center" | 2 || align="center" | 2 || align="center" | 6 || align="center" | '''ano''' | |||
|- | |||
|Gubaniová Michaela || align="center" | 2 || align="center" | 2 || align="center" | 3 || align="center" | 7 || align="center" | '''ano''' | |||
|- | |||
|Churáň Šimon || align="center" | 0 || align="center" | 0 || align="center" | 0 || align="center" | 0 || align="center" | '''ne''' | |||
|- | |||
|Jílková Klára || align="center" | 2 || align="center" | 2 || align="center" | 2 || align="center" | 6 || align="center" | '''ano''' | |||
|- | |||
|Ouřada Vladimír || align="center" | 2 || align="center" | 2 || align="center" | 2 || align="center" | 6 || align="center" | '''ano''' | |||
|- | |||
|Pelcová Denisa || align="center" | 2 || align="center" | 2 || align="center" | 1 || align="center" | 5 || align="center" | '''ano''' | |||
|- | |||
|Pešková Alena || align="center" | 2 || align="center" | 1 || align="center" | 2 || align="center" | 5 || align="center" | '''ano''' | |||
|- | |||
|Petr Jan || align="center" | 2 || align="center" | 2 || align="center" | 1 || align="center" | 5 || align="center" | '''ano''' | |||
|- | |||
|Rašín Martin || align="center" | 2 || align="center" | 0 || align="center" | 0 || align="center" | 2 || align="center" | '''ne''' | |||
|- | |||
|Špička Jan || align="center" | 2 || align="center" | 1 || align="center" |3 || align="center" | 6 || align="center" | '''ano''' | |||
|- | |||
|Vlk Václav || align="center" | 2 || align="center" | 2 || align="center" | 4 || align="center" | 8 || align="center" | '''ano''' | |||
|- | |||
|Vosyka Lukáš || align="center" | 2 || align="center" | 2 || align="center" | 1 || align="center" | 5 || align="center" | '''ano''' | |||
|- | |||
|Vyskočilová Barbora || align="center" | 2 || align="center" | 1 || align="center" | 2 || align="center" | 5 || align="center" | '''ano''' | |||
|} | |||
{{C++}} |
Aktuální verze z 18. 12. 2010, 21:42
Rozpis cvičení
- Čtvrtek
- 12:00-14:40; 260 (Ing. Jan Pytel, Ph.D.)
- Pátek
- 08:00-09:40; 261 (Ing. Martin Landa)
- 12:00-13:40; 263 (Ing. Martin Landa)
- 14:00-16:40; 262 (Ing. Martin Landa)
Zápočet
Během semestru musí studenti vypracovat tři jednoduché úkoly, které předloží ve stanoveném termínu na cvičení - termín se vztahuje vždy k příslušnému týdnu. Pro získání zápočtu je nutné získat alespoň 5 bodů. Úloha odevzdaná s týdenním zpožděním má automaticky snížené hodnocení o jeden bod, úlohy odevzdané později se nehodnotí (nula bodů). Nelze tedy dodat všechny úlohy po vypršení lhůt, například koncem semestru.
Úlohy se předvádějí cvičícím na cvičení v počítačové učebně, zdrojový kód se zároveň odevzdává vytištěný se stručným popisem, co program dělá (úvádí se jméno a číslo kroužku). Úlohy se neposílají emailem.
Zadání v týdnu | Termín odevzdání v týdnu | body | |
---|---|---|---|
1. | 22.9. | 5.10. | 2 |
2. | 19.10. | 3.11. | 2 |
3. | 10.11. | 9.12. | 4 |
- Seznámení s vývojovým prostředím Qt Creator: Napište program, který počítá jednoduchou početní úlohu podle vašeho výběru v rozsahu příkladu z první přednášky.
- Předávání parametrů funkcím: Napište funkci se vstupními a výstupními parametry, která počítá například některou z jednoduchých souřadnicových funkcí v rovině a pod.
- Jednoduchá počítačová simulace: Napište program, který řeší některou z následujících kategorií úloh
- oblast teorie chyb a vyrovnávacího počtu (odhady pravděpodobnosti a pod.)
- výpočet geodetické úlohy na úrovni druhého ročníku bc studia pro které jsou (např. pro potřeby testování) generovány pseudonáhodná dávková vstupní data.
- Součástí programu musí být stručná na dokumentace zhruba v rozsahu dokumentace příkladů ve sbírce úloh z C++ pro bakaláře.
Zápočty udělené na přednášce
Na přednášce lze získat zápočet přímo na základě ad hoc zkoušení, tyto zápočty mají motivační charakter, jsou ale zcela plnohodnotné.
- Jan Opat
- Tereza Fiedlerová
- Václav Jurga
- Zdeněk Poloprutský
Odevzdané úlohy
Skupina 260 (čtvrtek 12h)
Student | úloha 1 / body | úloha 2 / body | úloha 3 / body | body celkem | zápočet |
---|---|---|---|---|---|
Mazanik Jan | 2 | 2 | 1 | 5 | ano |
Stefikova Katerina | 2 | 2 | 2 | 6 | ano |
Noskyova Karolina | 2 | 2 | 4 | 8 | ano |
Effenbegrova Jarka | 2 | 2 | 2 | 6 | ano |
Krejci Martin | 2 | 2 | 2 | 6 | ano |
Polan Ondrej | 2 | 2 | 1 | 5 | ano |
Cerveny Ondrej | 2 | 2 | 2 | 6 | ano |
Rokytensky Ondrej | 2 | 2 | 2 | 6 | ano |
Bezdicek Vladimir | 2 | 2 | 2 | 6 | ano |
Jurga Vaclav | 2 | 2 | 4 | 8 | ano |
Trejbalova Michaela | 2 | 0 | 3 | 5 | ano |
Klimunda Pavel | 2 | 2 | 4 | 8 | ano |
Balogova Kristina | 2 | 2 | 0 | 4 | ne |
Fiedlerova Tereza | 2 | 2 | 4 | 8 | ano |
Štěpán Žielina | 2 | 2 | 4 | 8 | ano |
Vondráček Matouš | 2 | 2 | 2 | 6 | ano |
Vesela Jana | 2 | 2 | 1 | 4 | ano |
Skupina 261 (pátek 8h)
Student | úloha 1 / body | úloha 2 / body | úloha 3 / body | body celkem | zápočet |
---|---|---|---|---|---|
Boháč Ondřej | 2 | 2 | 2 | 6 | ano |
Dífková Petra | 2 | 2 | 1 | 5 | ano |
Fencl Martin | 2 | 2 | 3 | 7 | ano |
Flídr Jiří | 2 | 2 | 4 | 8 | ano |
Gřundělová Tereza | 2 | 1 | 2 | 5 | ano |
Hodek Michal | 2 | 2 | 4 | 8 | ano |
Kloučková Lenka | 2 | 2 | 2 | 6 | ano |
Konfršt Jaromír | 2 | 2 | 2 | 6 | ano |
Kuba Martin | 2 | 2 | 2 | 6 | ano |
Mašková Kristýna | 0 | 0 | 0 | 0 | ne |
Michal Ondřej | 2 | 2 | 3 | 7 | ano |
Opat Jan | 2 | 2 | 4 | 8 | ano |
Píša Martin | 2 | 2 | 1 | 5 | ano |
Poesová Jana | 2 | 0 | 0 | 2 | ne |
Poloprutský Zdeněk | 2 | 2 | 4 | 8 | ano |
Prokopová Alžběta | 2 | 2 | 2 | 6 | ano |
Šafránek Jan | 2 | 0 | 0 | 2 | ne |
Toušek Martin | 2 | 2 | 1 | 5 | ano |
Veselý Josef | 2 | 2 | 1 | 5 | ano |
Vochová Lenka | 2 | 2 | 3 | 7 | ano |
Skupina 263 (pátek 12h)
Student | úloha 1 / body | úloha 2 / body | úloha 3 / body | body celkem | zápočet |
---|---|---|---|---|---|
Boháč Roman | 2 | 2 | 2 | 6 | ano |
Čáhová Zuzana | 2 | 2 | 2 | 6 | ano |
Fišar Vít | 2 | 2 | 3 | 7 | ano |
Haviarová Anna | 2 | 1 | 0 | 3 | ne |
Hladík Miloš | 2 | 2 | 1 | 5 | ano |
Kaválek Pavel | 2 | 2 | 1 | 5 | ano |
Kučera Miroslav | 2 | 0 | 0 | 2 | ne |
Lavička Petr | 2 | 2 | 2 | 6 | ano |
Lavička Zdeněk | 2 | 2 | 2 | 6 | ano |
Motyčka Ondřej | 2 | 2 | 2 | 6 | ano |
Novotná Markéta | 2 | 1 | 2 | 5 | ano |
Paštéková Gertrúda | 2 | 1 | 2 | 5 | ano |
Roček Vojtěch | 2 | 2 | 1 | 5 | ano |
Rys Pavel | 2 | 2 | 2 | 6 | ano |
Sadecký Adam | 2 | 2 | 2 | 6 | ano |
Stibůrek Jiří | 2 | 0 | 0 | 2 | ne |
Šenolt Libor | 2 | 0 | 0 | 2 | ne |
Štípská Petra | 2 | 2 | 3 | 7 | ano |
Tröstl Martin | 2 | 2 | 2 | 6 | ano |
Voříšek Jan | 2 | 2 | 2 | 6 | ano |
Skupina 262 (pátek 14h)
Student | úloha 1 / body | úloha 2 / body | úloha 3 / body | body celkem | zápočet |
---|---|---|---|---|---|
Bartůněk Jan | 2 | 1 | 3 | 6 | ano |
Čížek Václav | 2 | 0 | 0 | 2 | ne |
Dvořáková Vladěna | 2 | 2 | 2 | 6 | ano |
Gubaniová Michaela | 2 | 2 | 3 | 7 | ano |
Churáň Šimon | 0 | 0 | 0 | 0 | ne |
Jílková Klára | 2 | 2 | 2 | 6 | ano |
Ouřada Vladimír | 2 | 2 | 2 | 6 | ano |
Pelcová Denisa | 2 | 2 | 1 | 5 | ano |
Pešková Alena | 2 | 1 | 2 | 5 | ano |
Petr Jan | 2 | 2 | 1 | 5 | ano |
Rašín Martin | 2 | 0 | 0 | 2 | ne |
Špička Jan | 2 | 1 | 3 | 6 | ano |
Vlk Václav | 2 | 2 | 4 | 8 | ano |
Vosyka Lukáš | 2 | 2 | 1 | 5 | ano |
Vyskočilová Barbora | 2 | 1 | 2 | 5 | ano |