========== POZNÁMKY ========== Na tohle místo si můžeme psát chyby, úkoly a nápady, na které přijdeme a zatím nejsou opraveny / zrealizovány. Čím je kód delší, tím více je tam hrubek. Nové poznámky pišme nahoru, nejstarší zápis bude tedy úplně dole. Přidejme případně k jednotlivým bodům svůj názor. Vyřešené poznámky nemažme, ale připišme "VYŘEŠENO" :-) ==================================================================== Pokud se po úspěšném vytvoření kartogramu načte nová "nevhodná" vrstva, která nemůže být otevřena, všechny widgety s nastavením vrstvu zachytí a podle ní se přepočítají všechny hodnoty. ______________________________ Přidat ukazatel souřadnic v S-JTSK (a ve WGS-84) _______________________________ Přidat ovládání na barvu a šířku linií, případně ji nevykreslovat vůbec. _______________________________ Co znamená hláška: ERROR 10: Pointer 'hDS' is NULL in 'OGR_DS_Destroy'. ?? - vypisuje se při chybném načtení shp _________________________ Opětovné načtení vrstvy - aktualizovat labely min, max a mean - smazat staré hodnoty. _________________________ Přidání editovatelného měřítka. napůl VYŘEŠENO - Ukazuje špatné hodnoty. Možná kvůli tomu, že nezná souřadnicový systém? - Při načtení ZkusebniPolygony.shp, tak full extent souhlasí s full extent v QGISu (stejný soubor, stejně veliké okně frameMap) - Pri načtení shp v jtsk měřítko shodné není __________________________________ Přidat ukazatel souřadnic v S-JTSK (a ve WGS-84) _______________________________ Přidat ovládání na barvu a šířku linií, případně ji nevykreslovat vůbec. _______________________________ Zadat počet desetinných míst do QListWidgetu ___________________________________ Pokud sloupec atr. tabulky obsahuje pouze to samé stejné číslo, bude se podle něj dát vůbec klasifikovat? - Výsledkem bude jednobarevná mapa. - Nelze použít více než jednu klasifikační třídu - Taková situace může nastat. - Alespoň na to upozornit pomocí Qmessage::information ?? _____________________________ Práce s shp s velkým počtem polygonů trvá několik (dlouhých?) vteřin. - přidat ProgressBar? - jakékoli zlepšení? - Především obarvení jen českých obcí trvá dlouho a to jich je "jen" 6000. - QGIS ho má snad v každém okně ________________________ Spustitelná aplikace - EXE ________________________ Pokud sloupec obsahuje pouze nuly, tak se průměr spočte jako "nan" ________________________ Přidat směrovku ___________________________ Přidat nadpis ___________________________ Přidat legendu ___________________________ Pokud se mapa obarvi podle sloupce, ve kterém jsou hodnoty NULL, tak příšlušné polygony zmizí. - Zmizí i v QGISu - Uživatele bych na aspoň upozornil nějakým okýnkem, že se nevykreslí vše, protože některé hodnoty nejsou definovány.... ____________________________ Popisky: Sloupce, které obsahují NULL se zatím zobrazují s popiskem "Label" _____________________________ Co s popisky, které se špatně zobrazují? Rozsypaný čaj... - ArcGIS i QGIS je zobrazí a neřeší, že to nejde přečíst, ale vypadá to opravdu více než strašně :-) - Možná pomůže .toLocal8Bit() __________________________________________________________________________________________ ****************************************************************************************** ================== VYŘEŠENO ============================================================= ****************************************************************************************** Proč funguje špatně spinbox? Chodí v kruhu a při pokusu jít mimo min max spadne... VYŘEŠENO ________________________ Přidat inverzní obarvování VYŘEŠENO _______________________ Změnit QListWidget na nějakou editovatelnou listinu VYŘEŠENO _______________________ Názvy sloupců v comboboxech podle Abecedy? - Při mnoha (20 a více) sloupcích snažší hledání - Mnohdy má uživatel schválně sloupce v určitém pořadí (třeba časová posloupnost (ob91, ob95,ob01, ob05) VYŘEŠENO _______________________ Při změně sloupce pro obarvení by se mohl změnit i sloupec pro text. - ?? VYŘEŠENO _______________________ Příliš veliká čísla min, max, mean se špatně zobrazují - má vůbec smsl ta čísla uvádět? VYŘEŠENO - QString::number(cislo, 'f', 3) _______________________ Proč nemůžeme získat název souboru? - dříve to fungovalo - změna MainWindow a AddLayer() VYŘEŠENO ________________________ Dokud není načtena vrstva, tak by mělo být ovládání zašedlé. VYŘEŠENO ________________________ Načte-li se vrstva bez numerických sloupců, labely min,max a mean by měly být šedivé. VYŘEŠENO - nelze načíst takovou vrstvu __________________________ Při načtení vrstvy a změně počtu tříd se mapa neobarví. VYŘEŠENO _____________________________ Nefunkční opětovné barvení VYŘEŠENO ________________________________ Některé shp mají číselné sloupce. Popisky v ListWidgetu jsou v pořádku, ale při Apply kresba zmizí. - možná je chyba v třídách, které neobsahují žádná data? VYŘEŠENO ________________________________ Některé shp mají číselné sloupce. Popisky v ListWidgetu jsou v pořádku, ale obarví se vše jednou barvou VYŘEŠENO _________________________________ Nefunkční popisky - budou se měnit okamžitě při změně sloupce v comboboxu? VYŘEŠENO _________________________________ Přidání ovládacích tlačítek pro pohyb po okně (Zoom +/- , Pacička pro tažení) - Vyzkoušeno - bez výsledku. - QT nezná mAction*** (zoomIn, zoomOut, Pan,....) - byly includovány všechny třídy, které jsou v qgisapp.h i qgisapp.cpp - Napsal jsem mail Terce Fiedlerové, možná bude vědět. VYŘEŠENO ___________________________________ Načítání shp, které neobsahuje žádný sloupec s číselnými hodnotami - Co se stane? Nový dialog s oznámením, že tento shp je nepoužitelný a otevřít opět dialog pro načtení jiného shp? - Momentálně nás Qmessage::information upozorní, že vrstva neobsahuje numerické hodnoty. - Vrstva se načte, ale funkce k tvorbě kartogramů budou zašedlé. VYŘEŠENO - Dokud není vybrán shapefile s numerickým sloupcem, tak se vrstva nenačte. Vyskakuje varující dialogové okno. ___________________________________ Přibližování kolečkem myši - přibližování pouze na střed okna VYŘEŠENO ___________________________________